Prohlášení pořadatele k sezóně 2019

Veřejné prohlášení pořadatele Rally HK určené Všem našim příznivcům, jezdcům, kamarádům a známým
Nejdříve bychom Vám všem chtěli poděkovat za velkou podporu, kterou od Vás dostáváme a chtěli bychom Vám hlavně poděkovat za Vaší stálou přízeň. Další věty se nám píšou s velmi těžkým srdcem a s velkými emocemi. Pokud někdo sleduje naši takzvanou dráhu Rally HK od začátku, tak už pátým rokem, se pro vás, příznivce motosportu, snažíme budovat amatérské rally závody s přátelským kolektivem, zázemím, sponzory a vše se snažíme dělat srdcem, hlavně tak aby Vás i nás to bavilo a přinášet Vám různé noviny, komfort a inovace. 
Název Rally HK jsme použili právě proto, že závody pořádáme v Hradci Králové a chtěli jsme reprezentovat město Hradec Králové. V současné době bohužel tento název Rally HK bude asi jen minulostí a jsme nuceni se stát takzvanou rally po celé České republice, nebo spíše tam kde se nám závody našeho charakteru a hlavně nastavené kvality, podaří dále organizovat. V krátkosti, abychom předešly spekulacím, Vám zde napíšeme, co se stalo, proč již závody Rally HK nebudou v Hradci Králové a jak nám bylo znemožněno dále jakkoliv a jakékoliv závody na Czechringu organizovat. 
Nejdříve trochu z minulosti, jak to bylo do minulého roku 2018. Od roku 2016 měla celý areál Czechringu a Festivalparku pronajatý od města Hradec Králové (vlastník dotčených pozemků) společnost HDTS, se kterou jsme úzce spolupracovali a dávala nám volnou ruku na veškerých pozemcích, které měla v nájmu, abychom pro vás dělali závody tak, jak jsme chtěli a potřebovali. Bohužel, tato nájemní smlouva byla loni v záři vypovězena a vše spadlo znovu pod správu města Hradec Králové. Tedy loňské říjnové závody jsme jeli už na pozemkách pronajatých od města a začalo jednání s městem o pozemkách na využití pořádání našich akcí na rok 2019. Avšak bohužel jak se někdy stává o vás bez vás, město na lednovém zastupitelstvu roku 2019 rozhodlo na základě KMS (komunity místní samosprávy), že přilehlé obce jsou zatěžovány hlukem z letiště během všedních dnů a že o víkendu chce město těmto lidem dopřát klid a aby  město nebylo pod tlakem KMS, kdy předcházející roky hluk ze závodů a jiných akcí byl neúnosný, veškeré akce pořádané na Czechringu zruší. Povoleny jsou jen akce zapsané v Calendarium Regina, podporované městem, kde město z těchto akcí má prestiž a je povoleno jen šest akcí jako například Helicopter show a Rock for People. 
Tuto informaci jsme se dozvěděli jen tak náhodou, když jsme začátkem března volali paní na městský úřad, abychom sepsali smlouvu o nájmu na naše první závody, proto nakonec byly závody přesunuty na Polygon.My se ale jen tak nevzdáváme  a nechtěli jsme se ani vzdát představy že pět let něco budujeme, dáváme do toho svou energii a najednou je všechno pryč, proto jsme minulý týden měli schůzku s panem primátorem a dvěma členy zastupitelstva, kde nám bohužel bylo sděleno že jejich rozhodnutí je takto konečné oni chtějí KMS vyjít vstříc a lidem dopřát klid a že veškeré akce na Czechringu jsou takzvaně zakázané, malou útěchou nám bylo akorát to, že můžeme sepsat náš podnikatelský záměr co chceme našimi akcemi městu přinést, jak budou probíhat a kolikrát za rok bychom chtěli na Czechringu závodit, ale že pokud nám neschválí záměr KMS, tak město se tím nebude dále zabývat. V současné době se snažíme jednat se zastupitelstvy z okolních obcí a dozvědět se více informací, zda opravdu je tento hluk pro okolní obce tak zatěžující, že v areálu bývalého vojenského prostoru a u provozujícího letiště, je kvůli okolním obcím zákaz pořádání všech kulturních a sportovních akcí, i když se mělo a mohlo předpokládat, že tento prostor má takový potenciál, aby byl k těmto akcím využíván. 
Věřte, že budeme dále bojovat za závodní okruh Czechring a doufáme, že naše říjnové závody roku 2018 nebyly poslední, které se na další desítky let v těchto prostorech udály. 
Prosíme o trpělivost z vaší strany a velkou podporu, náklonnost při organizování a pořádání dalších a nadcházejících závodů Rally HK, snažíme se ze všech sil najít alternativní prostory pro další naše pořádané akce, bohužel jsme s tímto opravdu nepočítaly a vyřešit vše již v zaplánovaných termínech je pro nás velmi obtížné vzhledem k organizaci, protože veškeré prostory jsou v podstatě na rok 2019 již obsazené, nebo pro nás málo přístupné. Jsme si vědomy, že některá místa jsou pro vás nepřístupná a méně atraktivní vzhledem k velké vzdálenosti po celé ČR, avšak pokud se tak bude dít, budeme se snažit veškerý nastavený komfort vám udržet a vyjít vám co nejvíce vstříc. Samozřejmě uvítáme jakoukoliv pomoc a podporu od Vás. Děkujeme Vám vaše RallyHK 
 
Radan a Bára a celý kolektiv pořadatelů

Sponzoři a partneři